RSS Beslemesi
Haberler
Jan
30
TestOkul YKS Tatbikat TGS 2020 Uygulaması Başlıyor.
Gönderen Onur Uzun on 30 01 2020 13:42 PM

TestOkul YKS Tatbikat TGS 2020 uygulaması, 07-08-09 Mart 2020 (Cumartesi - Pazar - Pazartesi) tarihleri aralığında yapılacaktır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan önce "gerçek bir sınav deneyimi" yaşamak isteyen tüm kurum ve öğrencilerimiz için ÖSYM'nin sınav formatında ve ÖSYM standardındaki Türkiye Geneli YKS Tatbikat Sınavlarımız hazırlanmaktadır.

Sınavlarımız ÖSYM ve YÖK tarafından yapılan son açıklamalarda belirtildiği şekilde,

  1. oturum testi olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve
  2. oturum testleri olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT)

olarak oluşturulmuş; testlerdeki soru sayıları, tarzları ve dağılımları gerçek sınavda olması gerektiği gibi tutulmuştur.

Tatbikat sınavlarımızda, ÖSYM'nin yaptığı şekilde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olan öğrenciler için ilave Felsefe ve Felsefe Grubu soruları yer almaktadır. Ayrıca sınavın iç dizaynı ÖSYM'nin tıpkı basımı şeklinde yapılmıştır.

İlgili Sınav Yönergesini de içeren ve Optik Formların geri gönderiminde de (kargoda) kullanılabilen "Sınav Yönergesi ve Form Geri Gönderim Evrakı" sınavlarla birlikte gönderilecektir. İlgili evrakta sınav süreç aşamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar ana hatlarıyla vurgulanmıştır.

Sınav Yönergesine ek olarak hazırladığımız bu dokümanda ise “Sınav Öncesi, Sınav Uygulamaları ve Sınav Sonrası” şeklinde belirlediğimiz sınav aşamalarının tüm süreçleri kademeli olarak anlatılmıştır. Bu aşamalarla ilgili tüm işlemler ve ilgili süreçlerin sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için yapılan tüm açıklamalar dikkate alınmalı ve belirtildiği gibi uygulanmalıdır.

Sınav dosyaları ve ilgili dijital materyallere buraya tıklayarak gelen adresteki eklentilerden erişebilirsiniz. 

(Sınav Afişi, Sınav Yönergesi ve Form Geri Gönderim Evrakı, Sınav Süreç Detayları, Destek İletişimi Bilgileri ve Öğrenci Sınav Kayıt Şablonu)

Sınav bildirimleri ve teknik destek paylaşımları da yine Destek Merkezi üzerinden yapılacaktır.
Çalışmalarınızda kolaylıklar ve verimli bir sınav uygulaması dileriz.


Test Okul Yayın Koordinatörlüğü


Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar: