RSS Beslemesi
Haberler
May
31
TestOkul YKS Tatbikat TGS 2021 Uygulaması Sonrası İşlemler
Gönderen Onur Uzun on 31 05 2021 11:58 AM

Sınav uygulamaları sonrasında; optik okutma ve sınav değerlendirme işlemleri yapabilen kurumlar, TestOkul sınav sistemindeki kullanıcı kayıtları ile sistemde ilgili sınav değerlendirme işlemlerini yapabilirler. 

TestOkul YKS Tatbikat Türkiye Geneli Sınavı uygulamasında kullanılan optik form (OPTIK-3154) tanımlama dosyalarına (fmt) buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

TestOkul Sınav Sistemindeki bu işlemleri yapabilmeniz için sistemde kurum kaydınızın bulunması ve bu kurum kaydınız üzerinden yetkili kullanıcı kaydının oluşturulması gerekir. Bu aşamada, sistemdeki kurum kaydınızın PIN kodunuzu bilmeniz yeterlidir. Sistemdeki mevcut bayi veya kurum kaydı bilgilerinizi öğrenmek, güncellemek ya da yeni kayıtlar oluşturmak gibi işlemleri ilgili bayi veya çözüm ortağımız Test Ofis firması üzerinden sağlayabilirsiniz. 

Okutma işlemleri yapamayan / yapmak istemeyen veya tüm bu işlemlerin ilgili bayi veya Test Ofis üzerinden yürütülmesini isteyen kurumlar ise aşağıdaki kargo gönderim süreçlerine göre işlem yapmalıdır.

Kargo gönderim süreçleri:

  1. Sınav uygulaması sonrasında; sınavın optik cevap kâğıtları, YKS (TYT-AYT) oturumlarına göre ayrı ayrı gruplanmalı ve hasar görmeyecek şekilde tek bir kargo olarak paketlenmelidir. Kargo paketleri; aşağıdaki “Form Geri Gönderim Evrakı” i le birlikte, ilgili bayiye veya sınav gönderim adresine gönderilmelidir. Optik cevap kâğıtlarını farklı zamanlarda değil, bir seferde topluca gönderiniz.
  2. Ankara merkezli partner firmamız Test Ofis, okutma ve değerlendirme işlemlerinin de yapılacağı gönderim merkezimizdir.
  3. Kargo, peşin ödemeli olarak gönderilmelidir. Karşı ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.
  4. Sınavın cevap anahtarları, 02 Haziran 2021, Çarşamba günü Eksen destek merkezinden yayınlanacaktır.
  5. Sınav sonuçları ve soru çözüm videoları, en erken 02 Haziran 2021 Çarşamba günü TestOkul Sınav Sistemi üzerinden yayınlanacaktır.